Luni, 09 Mai 2022 13:34

Proiect eTwinning „Boost your body and mind!”

Scopul acestui proiect este de a le permite elevilor, care își petrec timpul pe internet și pe rețelele sociale într-un mediu în care există dependența de tehnologie și media, să treacă prin diferite activități psihice și fizice pentru a crește gradul de conștientizare a vieții sănătoase. Pentru sănătatea fizică și mintală, este necesară adaptarea activității fizice la viața de zi cu zi și transformarea acesteia într-un stil de viață cu modificări comportamentale. Din acest motiv, ne propunem să sprijinim dezvoltarea abilităților motrice ale elevilor și să oferim conștientizarea aptitudinii fizice prin activitățile pe care le-am determinat în proiectul nostru. În punctul impresionant al proiectului nostru, elevii noștri vor fi mulțumiți prin lectură înainte și după fiecare activitate. Fiecare școală care va participa la proiectul nostru va produce materiale didactice sub formă de clipuri video care să conțină fiecare activitate. De asemenea, elevii noștri vor folosi instrumente Web 2.0 pentru a crea videoclipuri, postere și desene animate

Read 149 times Last modified on Luni, 09 Mai 2022 14:46